راهنما

فریلنسید چطور کار می کند !

پروژه های خود را از طریق برون سپاری به فریلنسرها انجام دهید !

 

۱ – ثبت نام در سایت

ثبت نام در سایت «فریلنسید» از طریق فرم ثبت نام آنلاین فراهم شده است ، هر فرد حقیقی یا حقوقی فقط مجاز است یک حساب کاربری به عنوان کارفرما و یک حساب کاربری به عنوان فریلنسر ثبت کند  ، ثبت نام تکراری و نیز ثبت نام با اطلاعات سوری و اشتباه ممنوع است و حساب کاربر خاطی مسدود خواهد شد .

 

۲ – تائید حساب کاربری

تمامی کاربرانی که قصد دارند از خدمات ما استفاده کنند باید بعد از ثبت نام آدرس ایمیل خود را تائید کنند ، سایت فریلنسید این حق را برای خود محفوظ می داند در صورت نیاز از کاربر درخواست کند تا مدارک شناسایی خود مانند کارت ملی و کپی شناسنامه را جهت اهراز هویت ارسال کند و نیز شماره تلفن همراه خود را تائید کند .

 

۳ – پروژه خود را تعریف کنید !

در بخش ایجاد پروژه جدید توضیح دهید چه کاری می بایست برای شما انجام شود ،

بودجه مورد نظر خود را اعلام کنید و مهارت هایی که انجام پروژه شما نیاز دارد را انتخاب کنید .

توضیحات شما می بایست به صورتی باشد که فریلنسرها بتوانند زمان و هزینه انجام پروژه شما را برآورد کنند .چه کاری می خواهید برای شما انجام شود ؟
SEO ترجمه انگلیسی به فارسی ، انیمیشن ،  طراحی بنر ،  طراحی لوگو طراحی ،  وب سایت پشتیبانی مشتریان ،  ثبت داده ها ،  برنامه ریزی ،  تبلیغ و خرید تبلیغات ، برنامه نویسی تحت وب ،  برنامه نویسی موبایل !!

 

۴ – بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید !

ما پروژه شما را برای فریلنسرهایی که مهارت انجام پروژه شما را دارند ارسال می کنیم . پس از آنکه علاقمندان روی پروژه شما پیشنهاد ارسال کردند ، شما می توانید مستقیم با آنها در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید .

پروفایل فریلنسرها را بررسی کنید ، پروژه های مرتبطی که قبلا انجام داده اند ، امتیاز و نمونه کارهای آنها را ببینید و اگر سوالی بود مستقیم از آنها بپرسید .

 

۴  – ثبت و تائید پروژه

بابت ثبت پروژه مبلغی توسط کارفرما بابت هزینه ثبت پروژه پرداخت میشود ، مبلغ فعلی هزینه ثبت پروژه را در صفحه هزینه ها می توانید مشاهده کنید . بعد از ثبت پروژه مدیریت سایت درخواست شما را بررسی کرده و در صورت تائید مدیریت ، پروژه در سایت قرار خواهد گرفت . پس از تائید پروژه توسط مدیریت و در صورتی که کارفرما پروژه را لغو کند هزینه ای که برای ثبت پروژه پرداخت کرده اید بازگردانده نخواهد شد . قرار دادن هرگونه اطلاعات تماس در توضیحات پروژه مجاز نمیباشد . ثبت پروژه هایی که به هر شکلی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا قوانین سایت فریلنسید باشد مجاز نمی باشد و تمام مسئولیت آن بر عهده کارفرما است .

 

۵ – ایجاد پرداخت امن برای فریلنسر

کارفرما بعد از انتخاب فریلنسر مورد نظر خود ، به صورت توافقی تمام و یا بخشی از مبلغ پروژه را به حساب ما واریز می کند ، این مبلغ تا زمانی که فریلنسر پروژه را به اتمام رسانده و تحویل دهد نزد ما باقی خواهد ماند ، که به آن «پرداخت امن» می گوییم . کارفرما می تواند بعد از اتمام پروژه و در صورت رضایت از نتیجه کار، پرداخت امن را آزاد کند ، پس از آزادسازی پرداخت امن توسط کارفرما ، این مبلغ به حساب فریلنسر واریز خواهد شد . فقط فریلنسر و یا مدیریت سایت میتوانند پرداخت امن را لغو کنند ، و از طرف دیگر فقط کارفرما و مدیریت سایت امکان آزادسازی آن را دارند . جهت حفظ امنیت دو طرف ما به کارفرما توصیه می کنیم به هیچ عنوان قبل از تکمیل و دریافت پروژه کل یا بخشی از پرداخت امن را آزاد نکند ، و بلعکس به فریلنسر پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه کارفرما پرداخت امن را ایجاد کند کار به روی پروژه را شروع نکند .

 

۶ – تسویه حساب

تمامی کاربران می توانند از طریق بخش امور مالی در حساب کاربری خود درخواست تسویه حساب ارسال کنند . حداقل مبلغ درخواستی ۲۰۰۰۰ هزار تومان می باشد و هر کاربر فقط یک بار در روز می تواند درخواست تسویه حساب خود را ثبت کند . کاربر قبل از ثبت درخواست باید اطلاعات شخصی و نیز حساب بانکی خود را در قسمت پروفایل حساب کاربری خود ثبت کند ، در صورتی که مشخصات حساب بانکی اشتباه ثبت شود تمام مسئولیت مشکلات پیش آمده بر عهده خود کاربر خواهد بود. نام و نام خانوادگی صاحب حساب کاربری باید دقیقا مطابق با حساب بانکی باشد .

  • تسویه حساب ها هر روز هفته انجام میشوند .

 

۷ – ثبت نظر و رتبه برای فریلنسر

پس از انجام کار  ، نظر و رتبه خود را درباره فریلنسر ثبت کنید تا به کارفرمایان دیگر در انتخاب فریلنسر کمک کرده باشید . همانظور که آنها با نظر و رتبه خود به فریلنسر شما کمک کردند .

همینطور بر اساس اطلاعات پروژه شما ما به مهارت های فریلنسر امتیاز می دهیم تا کارفرمایان بتوانند بهترین فریلنسرها را به راحتی برای پروژه خود شناسایی کنند .

همینطور بر اساس اطلاعات پروژه شما ما به مهارت های فریلنسر امتیاز می دهیم تا کارفرمایان بتوانند بهترین فریلنسرها را به راحتی برای پروژه خود شناسایی کنند .