قوانین سایت

لطفا پیش از شروع استفاده از سایت فریلنسید قوانین و مقررات را به دقت مطالعه نمایید !

لطفا قبل از استفاده از سایت شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش های این وب سایت به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین مرکز فریلنسید حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.

تعریف واژگان

 • منظور از سایت، مرکز، ما، فریلنسید و freelanced.ir . وب سایت http://freelanced.ir می‌باشد.
 • منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت استفاده کند.
 • منظور از کارفرما، سفارش دهنده، درخواست کننده شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.
 • منظور از مجری (فریلنسر)، پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کارپیشنهاد قیمت می دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط کاربر کار را به نحو احسن انجام می دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می نمایید.

 

شرایط ۱

فعالیت های این سایت و اپلیکیشن مرتبط با آن تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است . لذا تبادل هرگونه محتوای خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران موجب مسدود شدن حساب کاربری فرد می گردد .

استفاده از سایت یا اپلیکیشن فریلنسید به این معنی است که شما تمامی قوانین و مقررات را پذیرفته اید . عدم رعایت قوانین و مقررات موجب مسدود شدن حساب کاربری فرد میگردد . لازم به ذکر است قوانین و مقررات به طور مداوم بازنگری شده و تغییرات لازم در آن صورت خواهد گرفت و قوانین و مقررات از زمان تغییر معتبر خواهند بود و ادامه استفاده از وب سایت و اپلیکیشن مرتبط با آن بعد از اعمال تغییرات به عنوان موافقت کاربر با آن تغییرات در نظر گرفته خواهد شد . لذا مرور قوانین و مقررات را در برنامه خود گنجانده و آن را بخاطر بسپارید .

توجه داشته باشید عضویت در این سایت تنها با شماره تلفن همراه صورت گرفته و اطلاعات شخصی وارد شده توسط کاربر باید صحیح و قابل استناد باشد .

هر فرد مجاز به داشتن تنها یک حساب کاربری است ( با یک حساب هم می توانید فریلنسر شوید و هم می توانید به عنوان کارفرما فعالیت کنید) .

هر فرد به عنوان فریلنسر و کارفرما تنها با حساب کاربری خود مجاز به فعالیت است لذا ثبت پروژه از طرف دیگران و یا ارسال پیشنهاد کار از طرف دیگران خلاف قوانین فریلنسید است و حساب فرد مورد نظر مسدود خواهد شد . توجه داشته باشید تبادل هزینه انجام پروژه باید از طرف شخص کارفرما به حساب شخص فریلنسر باشد .

کاربران مجاز به ثبت پروژه و ارسال پیشنهاد انجام کار هستند اما ثبت تبلیغات خلاف قوانین فریلنسید است و در صورت مشاهده فریلنسید مجاز به  حذف مطلب است و در صورت صلاح ‌دید تیم فریلنسید ، حساب کاربری فرد تبلیغ کننده مسدود خواهد شد .

حریم خصوصیتان اهمیت بسیار بالایی دارد لذا اطلاعات شخصی شما نظیر شماره تماس ، آدرس ایمیل و نام کاربری نزد فریلنسید کاملا محفوظ است و بدون تایید شما در اختیار کسی قرار نمی‌گیرد . توجه داشته باشید اطلاعات تماس شما پس از ثبت نام در اختیار فریلنسید قرار می‌گیرد و در صورت نیاز به تماس با شما ، فریلنسید مجاز به استفاده از آن خواهد بود . در نظر داشته باشید محتوایی که به انتخاب شما در فریلنسید منتشر می کنید نظیر تصویر ، ویدئو ، متن ، خدمات و … خصوصی نخواهد بود لذا در انتخاب محتوا دقیق باشید زیرا محتوایی که توسط شما منتشر می‌گردد از نظر امنیتی و قانونی کاملا بررسی شده و در صورت نیاز محتوای انتخابی شما جهت ویرایش بازگردانده خواهدشد و یا فریلنسید آن را حذف خواهد کرد و در صورت ایجاد مسائل امنیتی و قانونی حساب کاربری شما مسدود خواهد شد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران برای مسائل امنیتی قابلیت تعقیب قضایی دارد .

جهت جلوگیری از هرگونه سو استفاده درج اطلاعات تماس غیر از مواردی که فریلنسید برای شماره تماس و دیگر اطلاعات نظیر آدرس ایمیل و نام کاربری شبکه های اجتماعی در نظر گرفته است ممنوع و خلاف قوانین و مقررات است و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود می گردد .

لازم به ذکر است این اطلاعات بعد از توافق نهایی برای همکاری بین دو کاربر برای ایشان نمایش داده خواهد شد . درخواست یا ارائه آدرس ایمیل و نام کاربری شبکه های اجتماعی و وب سایت ها و اپلیکیشنها و شماره تلفن ثابت یا همراه و یا هر اطلاعت تماس دیگری برای ارتباط خارج از فرآیند برنامه ریزی شده فریلنسید کاملا ممنوع و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود می گردد .

کاربرانی که پس تایید طرفین به اطلاعات تماس و دیگر اطلاعات یکدیگر دسترسی دارند متعهد هستند در حفظ حریم خصوصی یکدیگر کوشا باشند با این حال توصیه می کنیم قبل از تایید جهت دسترسی دیگر کاربران به اطلاعاتتان مراتب اطمینان خود را از تعهد کاربران به عمل آورید . بدیهی است فریلنسید هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه بر عهده نخواهد داشت . توجه داشته باشید تایید هویت کاربری به هیچ عنوان به معنی ضمانت کاربر توسط سایت فریلنسید نیست و تنها به منظور جمع آوری اطلاعاتی نظیر اطلاعات شناسایی کاربران است لذا فریلنسید مسئولیت صحت اطلاعات و یا ضمانت کاربر را به عهده نمی گیرد .

تلاش و اقدام جهت جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران خلاف قوانین و مقررات فریلنسید است و فریلنسید حق تعقیب قضایی را برای خود محفوظ می دارد . در انتخاب کلمه عبور برای حساب کاربری خود دقت داشته باشید مسئولیت افشای کلمه عبور و نفوذ به حساب کاربری افراد بر عهده صاحب حساب کاربری است بدیهی است در صورت بروز مشکل فریلنسید هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت .

فعالیت فریلنسید تنها بر مبنای معرفی کاربران به یکدیگر تعریف شده است . جزئیات پروژه ها و سرویس ها و کنترل و تضمین کیفیت خدمات ارائه شده و … بر عهده فریلنسید نمی باشد لذا پیش از توافق نهایی از صحت اطلاعات و نحوه انجام کار و کیفیت خدمات و … به طور دقیق اطمینان حاصل فرمایید . بدیهی است در صورت بروز مشکل هیچ مسئولیتی در خصوص پیگیری و حل اختلاف بر عهده فریلنسید نخواهد بود و فریلنسید از هرگونه مطالبات و ادعاها و خسارات مبرا است . با این وجود در راستای ایجاد محیطی امن برای فعالیت کاربران فریلنسید در صورت نیاز اطلاعاتی که در اختیار دارد را در اختیار مراجع قضایی ذی صلاح قرار خواهد داد .

اشتراک کاربران به صورت ماهیانه است و تا زمانیکه حساب کاربری مسدود و یا اشتراک لغو نگردد کاربر می تواند از امکانات طرح عضویتش بهرمند شود . توجه داشته باشید در صورت مسدود شدن حساب کاربری یا لغو اشتراک مبلغی به کاربر بازگردانده نخواهد شد .

 

نحوه مجاز برقراری ارتباط بین کاربران

تمامی کاربران سایت متعهد میشوند فقط از طریق امکاناتی که سایت جهت برقراری ارتباط با سایر کاربران در اختیار آنها قرار داده است استفده کرده و از ارسال هرگونه مشخصات تماس مانند شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل و … برای سایر کاربران خودداری کنند . بدیهی است در صورت مشاهده تخطی از این مورد حساب کاربرخاطی مسدود خواهد شد .

 

شرایط ۲

 1. مرکز حق تایید، رد ویا تغییر هر درخواست، پیشنهادی و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.
 2. مرکز به عنوان واسطه میان کاربر و مجری فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت سعی در هموار کردن انجام معملات و رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف دارد. بنابرین کاربر و مجری توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن نزاع غیر قابل حل میان طرفین داوری مرکز را بپذیرند.
 3. هدف مرکز تسهیل خدمات تایپ، ترجمه، طراحی و برنامه نویسی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود. این ارسال ها می تواند شامل و نه محدود به این موارد باشد؛ درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول، دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار. همچنین ارسال پیشنهاد هایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.
 4. تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اسای قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
 5. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی کاربران و مجریان، تمامی کاربران مرکز باید حد اقل ۱۸ سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند اجازه استفاده از خدمات این سایت را ندارند.
 6. تمامی خدمات مرکز با شرایط موجود می‌باشد و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری و قابلیت‌فروش (دیگر و ضمانت ها) وجود ندارد.
 7. تعهدات شما: شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:
  • جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
  • ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آمیز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.
  • ارسال تلفن، آدرس ایمیل، وب سایت و سایر راههای ارتباطی از طریق بخش های ارتباطی سایت (پیام ها، توئیت و …)
 8. مرکز برای مجریان عادی ۱۵% مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات برای جلب کاربران، هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند. (تا اطلاع ثانویه تمامی خدمات رایگان میباشد)
 9. درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.
 10. کارفرما پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست مقدار مبلغ گروگذاری پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط کاربر به مجری پرداخت نخواهد شد. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.
 11. مجری هنگام ارسال پیشنهاد موظف است مبلغ گروگذاری پروژه رو در اعتبار خود داشته باشد تا در صورت تایید شدن کار تا زمان تحویل نهایی فایل و پایان یافتن پروژه نزد مرکز گرو باقی می ماند و در صورت تایید نشدن پیشنهاد آن مبلغ آزاد و در اعتبار کاربر وجود خواهد داشت.
 12. مجریان بایستی در پروژه هایی که تایپست ایران لیست قیمتی را تعریف کرده است از ارسال هر گونه قیمت پایین تر از تعرفه خودداری نمایند.
 13. کارفرما موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید پروژه یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر طبق بازه ی زمانی زیر اقدام نماید:
  • پروژه هایی با مهلت انجام کمتر از ۶ ساعت : ۲۴ ساعت
  • پروژه هایی با مهلت انجام بیشتر از ۶ ساعت و کمتر از ۲ روز : ۴۸ ساعت
  • پروژه هایی با مهلت انجام بیشتر از ۲ روز : ۷۲ ساعت

  بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی کارفرما در این مدت با درخواست مجری مرکز حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و رأسا وجه گروگذاری شده را آزاد نمایید و مبلغ بیعانه پروژه به مجری انتقال داده می شود.

 14. فرمت محاسبه ی تعداد صفحات فایل نهایی در کلیه ی پروژه های تایپ چه مناقصه ای و چه نمایندگی بایستی از فرمت استاندارد که در بخش قوانین و مقررات سایت مشخص شده است استفاده شود . در صورتی که کارفرما فرمت خاصی را تعیین نماید ، مجری می تواند طبق فرمت استاندارد محاسبه نماید و طبق خواسته ی کارفرما فایل را تغییر دهد و کارفرما حق تعیین فرمتی غیر از فرمت استاندارد برای محاسبه ی تعداد صفحات پروژه های تایپ ندارد.
 15. مجری جهت دریافت موجودی حساب خود (موجودی حاصل از انجام پروژه) می تواند در پنل کاربری خود مراجعه کرده و مشاهده نماید.
 16. واریز فقط به حساب شخصی مجری (حساب بانکی به نام وی) انجام خواهد شد.
 17. برای دریافت موجودی حداقل موجودی برداشت ۲۰۰۰۰ هزار تومان می باشد .
 18. واریز موجودی حساب مجری به حسابهای متمرکز حداکثر در مدت ده روز کاری انجام خواهد شد.
 19. متن درخواست پروژه در حکم قرار داد می باشد، بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است، همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.
 20. مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم کاری مجری، وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که کاربر وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد
  • کارمزد سایت

  تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده مرکز و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.

 21. مجری و کاربر متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس به هر شکل و در هر شرایطی، مرکز حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید.
 22. ممکن است مجری، از روی حسن نیت، برای پروژه ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه هم زمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش، در این شرایط مجری تا ۲ ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به کارفرما (در سایت) و به مرکز اعلام نماید، سپس مرکز با مستند کردن این مورد در حساب مجری و کاربر و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده مرکز است. این مهلت انصراف به دلیل آنکه پروژه های دارای حداقل اعتبار مهلت انصراف خود را دارند شامل آن پروژه ها نمی شود.
 23. کارفرما می تواند برای پروژه خود حداقل اعتبار مجری مشخص نماید، در این پروژه ها مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط کارفرما اعتبار مالی خود را پیشنهاد دهد. مجری می تواند برای پروژه هایی که کارفرما حداقل اعتبار نخواسته است نیز حداقل اعتبار پیشنهاد دهد. مبلغ گروگذاری شده به عنوان حداقل اعتبار مالی پس از پذیرش ۱۰۰% کار پروژه آزاد خواهد شد . در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری میزان حداقل اعتبار پس از کسر کارمزهای بانکی پرداخت شده توسط کاربر به کارفرما پرداخت می گردد.
 24. با توجه به نوع فعالیت مجازی و متکی بودن وضعیت سایت به سرورهای پشتیبانی، ممکن است در شرایط خاص اختلالاتی در فعالیت سایت رخ دهد که رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار مسئولان سایت باشد کاربران حق مطالبه خسارت وارده را نخواهند داشت.
 25. مجری هنگام ارسال پیشنهاد مبلغ بیعانه را تعیین می نماید. این مبلغ بایستی با توجه به شرایط مبلغ کل پروژه تعیین شود تا هنگام تایید پیشنهاد توسط کارفرما مبلغ بیعانه گروگذاری شود. در صورت عدم مراجعه کارفرما برای دریافت فایل نهایی فقط مبلغ بیعانه که گروگذاری شده است از کارفرما به مجری انتقال داده می شود.
 26. در پروژه های تایپ در ورد مرکز فرمت استاندارد محاسبه را تعیین کرده است لذا کارفرمایان و مجریان بایستی تمامی این پروژه ها را بر حسب فرمت استاندارد سایت محاسبه نمایند. حتی در صورتی که کارفرما در توضیحات فرمتی دیگر اعلام نمایید مجری بایست طبق فرمت استاندارد محاسبه نماید و در صورت شکایت و بازبینی، مرکز ملاک را فقط فرمت استاندارد سایت می داند.
 27. نیم فاصله به طور پیشفرض در پروژه های تایپ در ورد الزامی نمی باشد اما در صورتی که کارفرما در توضیحات پروژه این مورد را اعلام نماید مجری موظف به انجام آن می باشد.